29 сентября 2024 г., ВОСКРЕСЕНЬЕ, (16 сентября ст.)
ВОРОНЕЖСКАЯ ЕПАРХИЯ • Воронеж • Благовещенский кафедральный собор

25 июня 2016 г • Служение всенощного бдения накануне Недели всех святых в Благовещенском кафедральном соборе возглавил епископ Борисоглебский и Бутурлиновский Сергий

Преосвященному Владыке сослужили клирики кафедрального собора.

При совершении полиелея епископ Сергий совершил полное каждение храма и прочитал Евангельское зачало о Воскресении Христовом, а затем помазал духовенство и всех молящихся освященным елеем.

Тропарь всех святых, глас 4:

Иже во всем мире мученик Твоих,/ яко багряницею и виссом,/ кровьми Церковь Твоя украсившися,/ теми вопиет Ти, Христе Боже:/ людем Твоим щедроты Твоя низпосли,/ мир жительству Твоему даруй// и душам нашим велию милость.

Кондак всех святых, глас 8:

Яко начатки естества, Насадителю твари,/ вселенная приносит Ти, Господи, богоносныя мученики,/ тех молитвами в мире глубоце// Церковь Твою, жительство Твое Богородицею соблюди, Многомилостиве.